Дома Македонија Уапсен Трајко Вељановски!
Македонија - февруари 20, 2019

Уапсен Трајко Вељановски!

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски е уапсен поладнево под сомнение за наводна вмешаност во насилството во Собранието од 27 април 2017 година.

Во тек е акција и за приведување на други лица, а наредбата е издадена од ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција.

Неофицијално, покрај пратеникот Вељановски приведен е и поранешниот министер Спиро Ристевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични написи

Ексклузивно интервју со Метју Нимиц: „Името е ново, но државата и нацијата се непроменети-македонски!“

Автор: Слободан Томиќ Кои се последиците од промената на името на државата Македонија во д…