Дома Регион Рама: Ниту давам оставка, ниту ќе има предвремени избори
Регион - февруари 18, 2019

Рама: Ниту давам оставка, ниту ќе има предвремени избори

Албанскиот премиер Еди Рама коментирајки ги барањата на опозицијата денеска изјави дека нема да поднесе оставка . ,, Јас нема да поднесам оставка но исто така во Албанија нема да има предвремени избори,,. истакна Рама и додаде дека опозицијата нема право во барањата .

,,Во Албанија се спроведуваат сите потребни реформи и владата треба да продолжи да работи на тој пат,, подвлече Рама . Рама исто така оцени дека протестите во саботата покажале дека опозицијата предводена од Баша и Бериша има намера да врши насилства во земјата и да ја превземе власта насилно.

КМ
Извор: libertas.mk

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични написи

Ексклузивно интервју со Метју Нимиц: „Името е ново, но државата и нацијата се непроменети-македонски!“

Автор: Слободан Томиќ Кои се последиците од промената на името на државата Македонија во д…