Дома Регион Албанската опозиција го напушти Парламентот
Регион - февруари 18, 2019

Албанската опозиција го напушти Парламентот

Одлука за напуштање на Парламентот донесоа и 11 пратеници од помалите опозициски партии , а се очекува на ист потег дас е решат и 18 пратеници од Социјалистичкото движење за интеграција.

Извор: slobodenpecat.mk

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични написи

Ексклузивно интервју со Метју Нимиц: „Името е ново, но државата и нацијата се непроменети-македонски!“

Автор: Слободан Томиќ Кои се последиците од промената на името на државата Македонија во д…