Дома Разно Новите електрични мопеди на „ХАРЛИ-ДЕЈВИДСОН“ наменети за градско возење
Разно - февруари 17, 2019

Новите електрични мопеди на „ХАРЛИ-ДЕЈВИДСОН“ наменети за градско возење

Американски производител на мотоцикли „Харли-Дејвидсон“ го прошири кругот на потрошувачи со лансирање на два нови целосно електрични мопеди.

Дизајнирани за возење низ град и надвор од град, двата модела се лесни, агилни и опремени со целосно електричен мотор, кој нуди нагло забрзување. Додека еден модел има повеќе стандарден, тркачки дизајн, другиот има порелаксирана, понежна естетика, многу слична на електричните градски велосипеди.

Мопедите се напојуваат со компактни електрични батерии, кои можат да се заменат и да се носат со една рака до местото кадешто возачот ќе ги полни. Ако се оди според планот, за ваквите мопеди нема да биде потребна дозвола за мотоцикл.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични написи

Ексклузивно интервју со Метју Нимиц: „Името е ново, но државата и нацијата се непроменети-македонски!“

Автор: Слободан Томиќ Кои се последиците од промената на името на државата Македонија во д…