Дома Разно Полицијата трага по седумнаесетгодишна девојка
Разно - февруари 16, 2019

Полицијата трага по седумнаесетгодишна девојка

Триесет и деветгодишна жена од село Шашаварлија пријавила дека е исчезната нејзината малолетна ќерка. Се работи за седумнаесетгодишна девојка, која според пријавата,  излегла и се оддалечила од домот во непознат правец.

Случајот е пријавен во штипската полиција, од каде соопштија дека преземаат мерки за прнаоѓање на девојката.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични написи

Ексклузивно интервју со Метју Нимиц: „Името е ново, но државата и нацијата се непроменети-македонски!“

Автор: Слободан Томиќ Кои се последиците од промената на името на државата Македонија во д…