Дома Македонија Жестоко жигосување на 27 годишната сага од владеењето на СДСМ и ВМРО -ДПМНЕ, во интервју за Македонското Радио, на проф. д-р Љупчо Ристовски
Македонија - февруари 16, 2019

Жестоко жигосување на 27 годишната сага од владеењето на СДСМ и ВМРО -ДПМНЕ, во интервју за Македонското Радио, на проф. д-р Љупчо Ристовски

Во интервјуто за Македонското Радио, проф. д-р Љупчо Ристовски претседател на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија, одговара на повеќе актуелни прашања како: двојазичноста, договорот од Преспа, претседателските избори. Ристовски особено беше жесток кон досегашното владеење на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични написи

Ексклузивно интервју со Метју Нимиц: „Името е ново, но државата и нацијата се непроменети-македонски!“

Автор: Слободан Томиќ Кои се последиците од промената на името на државата Македонија во д…