Дома Локално Каменуван воз на релација Скопје – Кичево
Локално - февруари 14, 2019

Каменуван воз на релација Скопје – Кичево

На железничката пруга помеѓу Сарај и Кондово, во попладневните часови на 13 февруари бил каменуван патнички воз.

Како што информираат од МВР, возот сообраќал на релација Скопје – Кичево, а во инцидентот било скршено едно прозорско стакло, при што нема повредени лица.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични написи

Ексклузивно интервју со Метју Нимиц: „Името е ново, но државата и нацијата се непроменети-македонски!“

Автор: Слободан Томиќ Кои се последиците од промената на името на државата Македонија во д…